تهران، شادآباد

سبد خرید

نحوه استفاده از چسب زرد حشرات

نسرین نیک نژاد
2023-04-15
14:23
No Responses
روش استفاده از چسب زرد حشرات

امروزه اکثر باغبان‌ها و کشاورزان با تله حشرات به نام چسب زرد آشنا هستند. ما در این نوشتار نحوه عملکرد چسب زرد حشرات، نحوه استفاده صحیح از آن و مواردی که هنگام انجام کار با این وسیله باید در نظر داشته باشید را آموزش داده‌ایم.

برای آشنایی بیشتر با این محصول بر روی کلمه «چسب زرد حشرات» کلیک کنید.

چسب زرد حشرات چیست؟

آیا تابه‌حال تله‌های چسبنده زردرنگی را در اطراف گیاهان دیده‌اید و فکر کرده‌اید که اینها برای چیست؟
چسب زرد حشرات  یا  yellow sticky traps for insects، ابزاری مؤثر برای تشخیص هجوم آفات در مراحل اولیه هستند و شما را قادر می‌سازند تا در برابر حشرات سریع مقابله کنید. شما می‌توانید از آنها برای جلوگیری از هجوم آفات در داخل خانه و یا گلخانه استفاده کنید. البته شما می‌توانید از این چسب‌های زرد در فضای باز مانند باغ‌ها یا زمین‌های کشاورزی نیز استفاده کنید.

چسب زرد حشرات

چسب زرد حشرات چگونه عمل می‌کنند؟

چسب زرد حشرات، تله‌های حشره‌ای هستند که از پلاستیک یا مقوا ساخته می‌شوند و با یک‌لایه چسب پوشانده می‌شوند. این چسب‌ها از غرایز طبیعی حشرات استفاده می‌کنند تا آنها را به سمت تله بکشانند. سپس حشرات به لایه چسب روی تله چسبیده و می‌میرند.
چسب زرد برای جذب و گرفتن حشرات نیازی به حشره‌کش ندارد. آنها فقط به‌خاطر رنگشان، حشرات را به دام می‌کشانند. البته برخی از این چسب‌های زرد حاوی مواد سمی هستند تا و حشرات خاصی را از بین می‌برند.

اگر تابه‌حال در تابستان یک تیشرت زرد در فضای باز پوشیده‌اید، می‌دانید که رنگ زرد حشرات مختلف را به خود جذب می‌کند. اما رنگ زرد چرا باعث جذب حشرات می‌شود؟ در جواب این سؤال باید بگوییم، این موضوع به غرایز بیولوژیکی حشرات برمی‌گردد.
حشرات برای زنده‌ماندن به گرده و شهد نیاز دارند و گل‌های زرد اغلب مقدار زیادی از هر دو را فراهم می‌کنند. به همین دلیل است که برخی از حشرات جذب رنگ زرد می‌شوند و چسب زرد حشرات دقیقاً از این جذابیت استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده از چسب زرد حشرات

چسب زرد حشرات را می‌توان در نزدیکی گیاهان آویزان کرد یا با استفاده از نگهدارنده‌هایی مانند میله مستقیماً در خاک چسباند. بسته به‌شدت آلودگی از نظر حشرات و قارچ‌ها، می‌توانید از چسب زرد حشرات به طور کامل استفاده کنید یا با نصف‌کردن آن‌ها از وسط آن‌ها را به دو قسمت کوچک‌تر تقسیم کنید.
چسب زرد حشرات را می‌توان در تمام طول سال در داخل خانه، در گلخانه‌ها یا در فضای باز، زمانی که آفات شروع به فعال‌شدن کردند، استفاده کرد. بااین‌حال، به‌خاطر داشته باشید که حشرات مفید مانند پروانه‌ها هم می‌توانند به این چسب‌های زرد بچسبند و از بین بروند.

نحوه استفاده از چسب زرد حشرات

نکات مهم برای استفاده از چسب زرد حشرات

برای به حداکثر رساندن عملکرد چسب زرد حشرات، رعایت نکات زیر لازم و ضروری است:

  1. یک چسب زرد حشرات در هر مترمربع کافی است.
  2. سعی کنید چسب زرد حشرات را در اطراف ناحیه آلوده به طور یکنواخت قرار دهید.
  3. چسب زرد حشرات معمولاً برای مدت بسیار طولانی‌ کارایی دارد، بنابراین به‌ندرت نیاز به تعویض دارند. برای مثال، چسب زرد حشرات پارس صنعت حداقل تا شش ماه دوام می‌آورند.

توجه: اگر با هجوم شدید حشرات روبرو هستید، چسب زرد حشرات در کمترین زمان با حشرات پر می‌شود. در این موارد بهتر است که چسب‌های زرد بیشتری را در داخل و بین محصولات یا گیاهان خود قرار دهید و زودتر آنها را تعویض کنید.

نحوه استفاده از چسب حشرات

کاربرد چسب زرد برای کنترل حشرات و آفات 

چسب زرد حشرات در برخی موارد، به کاهش آفات نیز کمک می‌کنند. در اینجا برخی از انواع حشرات که می‌توانید با استفاده از چسب زرد حشرات، آنها را از بین ببرید آمده است:

• شته‌های بال‌دار (Aphidoidea)
• مگس سفید یا مگس سفید گلخانه‌ای (Trialeurodes vaporariorum)
• پشه قارچی (Sciaridae)
• تریپی (Thysanoptera) به‌ویژه تریپی انگور
• مگس میوه
• مگس‌های برگ (Agromyzidae)
• برگ دان سبز (Empoasca vitis)

به یاد داشته باشید: چسب زرد حشرات به‌تنهایی یک روش کنترل آفات نیستند؛ زیرا همیشه تعداد کمی از حشرات وجود خواهند داشت که از این تله‌ها فرار می‌کنند و بنابراین می‌توانند به تولیدمثل ادامه دهند. علاوه بر این، آسیب واقعی اغلب توسط لارو حشرات ایجاد می‌شود که در خاک زندگی می‌کنند و چسب زرد حشرات به‌سادگی آنها را نمی‌گیرند.

چسب حشره کش زرد رنگ

خرید چسب زرد حشرات 

مجموعه پارس صنعت چسب زرد حشرات با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار باغداران و کشاورزان عزیز قرار می‌دهد. این محصول دارای ویژگی‌های زیر است:

 

  • این چسب‌ها در حدود 2/5 تا 3 گرم ماده مؤثره چسب حشره را دارد. ازآنجایی‌که نحوه ساخت این چسب‌ها خاص است؛ تعداد مراکز تولید آن بسیار کم است.
  • چسب حشره گیر زرد از نمونه رافائل انگلیس ساخته می‌شود و تا دمای ۱۷- درجه عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند.
  • نکته مهم در خرید چسب حشره‌کش زرد، تاریخ انقضای بی‌پایان آن است بدین معنی که این چسب‌ها چون فاقد پارافین هستند در مجاورت نور خشک نمی‌شوند و در برابر آب نیز کارایی خوبی از خود نشان می‌دهند. به علت همین ویژگی‌ها این چسب‌ها تا سال‌ها می‌توانند کار کنند.
  • ابعاد چسب حشره گیر زرد پارس صنعت دارای ابعاد ۱۰ × ۲۴ سانتی متر است. جنس صفحات این چسب‌ها از PVC است که با تشعشع رنگی که از خود ساطع می‌کند باعث جذب حشرات می‌شوند.

 

جهت خرید و سفارش این محصول از شرکت پارس صنعت با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا بر روی کلمه «چسب زرد حشرات» کلیک کنید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2023-04-15
14:23
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *