تهران، شادآباد

سبد خرید

تایمر پمپ چاه چیست؟

نسرین نیک نژاد
2023-02-24
22:31
No Responses
تایمر پمپ چاه آب

پمپ چاه بیش از ده هاست که توسط کشاورزان در سراسر جهان استفاده می شوند. این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که به کشاورز امکان خروج آب از چاه را به راحتی می دهد.
پمپ‌ها چاه امکان نصب در کانال‌ها، خندق‌ها، حوضچه‌ها، نهرها و دریاچه‌ها را دارند. این وسیله در اصل برای ارائه راه‌حلی قابل‌اعتماد برای کشاورزان است که تمامی عملیات پمپاژ آب را به‌راحتی انجام می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با این وسیله می‌توانید «تایمر آبیاری» را مطالعه کنید.

اهمیت پمپ‌های آب کشاورزی

در صنعت کشاورزی، به طور گسترده‌ای از پمپ‌ها برای آبیاری و سایر اهداف مدیریت آب استفاده می‌کنند. این تجهیزات باعث می‌شود تا مقادیر زیادی آب به‌سرعت جابه‌جا شوند. در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر مدیریت آب، با کمک پمپ‌های آب حجم بسیار بالاتری را می‌توان جابه‌جا کرد.
انواع مختلفی از پمپ‌های آب برای چاه‌های کشاورزی وجود دارد. هر یک از آنها باتوجه‌به طراحی و پیکربندی تفاوت دارند. برخی از عوامل کلیدی که باید هنگام انتخاب پمپ چاه آب در نظر داشته باشید عبارت‌اند از منبع آب و سرعت جریان آب.

تایمر پمپ چاه آب

آشنایی با پمپ چاه

از روزگاران قدیم، کشاورزان برای آبیاری زمین‌های خود به‌صورت دستی یا استفاده از آبیاری غرقابی با کمک آب‌های زیرزمینی از چاه‌ها استفاده می‌کردند. این روش آبیاری دستی با محدودیت‌هایی از جمله توزیع غیریکنواخت آب برای محصولات یا گیاهان، شسته شدن مواد مغذی و کودهای شیمیایی خاک، فرسایش ناشی از سیل، ازدست‌دادن آب از سطوح گیاه در اثر تبخیر، هدررفتن آب همراه بود.

تایمر پمپ چاه چیست؟

پمپ چاه قطعه‌ای الکترومکانیکی است که پس از حفاری در چاه نصب می‌شود. مهم‌ترین هدف نصب این قطعه، پمپاژ آب از چاه است. عملکرد پمپ چاه به‌گونه‌ای است که یک موتور الکتریکی یک پروانه یا پمپ گریزازمرکز را به حرکت درمی‌آورد تا آب را از چاه به درون لوله برساند.
تایمر پمپ چاه وظیفه تنظیم‌کردن زمان آبرسانی را دارد. این وسیله به‌صورت اتوماتیک و هوشمند و بدون دخالت انسان این کار را انجام می‌دهد.

تایمر دیجیتال 4
تایمر دیجیتال

انواع تایمرهای پمپ چاه

تایمرهای پمپ چاه را بر اساس زمان آبرسانی می‌توان به دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:
تایمر دقیقه‌ای، برحسب دقیقه می‌توان مدت‌زمان کار مشخص نمود
تایمر ساعتی، این تایمر برای زمین‌های کشاورزی که نیاز به آبیاری ساعتی دارند، طراحی شده است.
تایمر هفتگی، تایمر هفتگی برای تنظیم‌کردن آبیاری در روزهای مشخصی از هفته به کار برده می‌شود.

همچنین تایمرهای پمپ چاه به انواع مختلفی نیز طبقه بندی می‌شود. در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

1. تایمر تک زمانه

معمولاً در تایمر پمپ چاه تک زمانه، آبیاری زمان مشخصی دارد. به‌عبارت‌دیگر یعنی مشخص است چه زمانی تایمر باید کار کند و چه زمانی متوقف شود، به همین دلیل در این شرایط از تایمر تک زمانه استفاده می‌شود.

2. تایمر دو زمانه

تایمر پمپ چاه دو زمانه برای مکان‌هایی مناسب است که در ساعتی خاص نیاز به آبیاری و در ساعتی دیگر نیازی ندارند. به طور مثال بنا به پیش‌بینی هواشناسی صبح هوا آفتابی و شب بارانی است؛ در این صورت می‌توان تایمر را برای صبح تنظیم نمود و شب قطع کرد.

3. تایمر چندزمانه

تایمر پمپ چاه چندزمانه، ساخت مجموعه پارس صنعت است که می‌توان آن را برای 1 ثانیه تا 999 ساعت (چند روز) تنظیم کرد. به طور مثال، شما می‌توانید برای روز شنبه میزان آبیاری را در ساعتی مشخص کنید و در روز یکشنبه این ساعت را تغییر دهید. از قابلیت‌های این دستگاه تنظیم‌کردن زمان برای چندین روز و هفتگی و به‌صورت مادام‌العمر است.

تایمر دیجیتال 1
برد تایمر پمپ چاه

فروش تایمر پمپ چاه

تایمرهای پمپ چاه پارس صنعت در دو نوع تک‌فاز و 3 فاز طراحی می‌شوند. لازم به ذکر است این تایمرها در درون قاب عایق و مجهز به محافظ جان، کنداکتور، برد تایمر و غیره به‌صورت تابلو برق تایمر دار طراحی و در قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌رسد.
از تابلو برق تایمردار می‌توان برای پمپ‌های گریزازمرکز، پمپ کف کش، بشقابی، تک پروانه، دو پروانه و جتی استفاده نمود. همچنین برد این دستگاه به‌صورت جداگانه باقدرت 12 ولت در اختیار مشتریان عزیز نیز قرار داده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع تایمرها به صفحه «تایمرها» مراجعه نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *