تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در اصفهان

نسرین نیک نژاد
2022-01-07
07:44
No Responses
علوفه هیدروپونیک در اصفهان

در سال‌های اخیر، خشکسالی، کاهش بارندگی‌ها و برداشت بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی بسیاری از شهرهای ایران را در معرض شرایط بحرانی فرونشست زمین قرار داده است. در کنار عوامل ذکر شده، افزایش دما، کاهش ذخیره برف و همچنین کاهش ذخیره آب سدها را نیز با به لیست عوامل فرونشست زمین اضافه کرد.

یکی از شهرهای پرخطر در معرض این فاجعه شهر اصفهان است که شاید با اثرات مستقیم و غیرمستقیم بتوان راهی برای نجات این شهر زیبا انجام داد.
کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان یکی از راهکارهای مقابله با این بحران است که با تأثیر غیرمستقیم به نجات این منطقه کمک زیادی خواهد کرد.

 

علوفه هیدروپونیک

آشنایی با کشت هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک، پرورش گیاهان در شرایط و محیط‌های بدون خاک است که با استفاده از تکنیک‌های خاص می‌توان گیاهان زیادی را پرورش داد.

در برخی از نقاط جهان، روش هیدروپونیک برای تولید خوراک دام ( علوفه هیدروپونیک) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک از ریشه، دانه و ساقه سبز تشکیل شده است. مصرف آب در این روش تولید علوفه بسیار محدود است.

سبزه شب عید در زمان هخامنشیان که در فرهنگ ایرانیان جای گرفته است با روش هیدروپونیک می‌باشد و بذر جو و گندم از نخستین و بهترین دانه‌های غلات برای کشت علوفه هیدروپونیک در ایران می‌باشند.

 

مزایای کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان:

  • صرفه‌جویی در میزان مصرف آب
  • کاهش تخریب مراتع
  • کاهش اثرات منفی بر اکوسیستم با مصرف بهینه آب و عدم استفاده از خاک
  • جلوگیری از فرونشست زمین
  • کاهش تلفات دام در اثر سوء هاضمه و بیماری‌های دامی ناشی از خاک و علوفه
  • کاهش مصرف آنتی بیوتیک‌ها و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات دامی
  • افزایش نرخ باروری در دام
  • افزایش تولید دام و در نتیجه افزایش گوشت، شیر، پشم و … .

مقایسه کشت علوفه هیدروپونیک با علوفه سنتی:

  1. در کشت علوفه به روش سنتی، دانه‌ها و ریشه های گیاه در خاک باقی می‌مانند، درصورتی‌که در روش هیدروپونیک، تمام علوفه با تمام مواد مغذی آن مصرف می‌شود. معمولاً دام و طیور به قسمت ریشه علوفه علاقه بیشتری دارد (زیرا به دلیل قند موجود در آن شیرین تر است).

 

2. در کشت علوفه به روش سنتی، به دلیل آلودگی خاک، آفات و بیماریها، استفاده از سموم کشاورزی لازم است. اما در روش هیدروپونیک به هیچ عنوان از کود یا سم استفاده نمی‌شود.

قیمت دستگاه علوفه هیدروپونیک

3. در روش کشاورزی با خاک برای تولید علوفه نیاز به زمان خاصی از سال می‌باشد. اما در روش کشت علوفه هیدروپونیک می‌توان در همه طول سال این محصول را پرورش داد.

 

4. در روش کشت علوفه هیدروپونیک، نیازی به ذخیره سازی علوفه و هزینه‌های انبار نیست زیرا با توجه به مدت کوتاه پرورش علوفه همیشه به اندازه نیاز علوفه در دسترس می‌باشد. درصورتی‌که در کشت علوفه سنتی هزینه انبارداری از مهم‌ترین مسائل است.

فرونشست زمین در اصفهان

چگونه از فرونشست زمین در اصفهان جلوگیری کنیم؟

فرونشست زمین اثرات بسیار بدی بر روی اقلیم هر منطقه‌ای دارد زیرا باعث خالی شدن سکنه در آن منطقه و خشک و بایر شدن کامل زمین می‌شود. شاید اگر از چند سال قبل با روش‌های صحیح حفظ منابع طبیعی نتوانستیم جلوی فرونشست زمین در اصفهان را بگیریم اما اکنون نیز برای این کار دیر نیست.

اگر شما نیز یکی از دامداران این منطقه هستید، با کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان علاوه بر حفظ صنعت دامداری و سودآوری مالی برای خودتان به جلوگیری از فرونشست زمین در اصفهان کمک بزرگی کرده‌اید زیرا با حفظ آب‌های زیرزمینی و حفظ مراتع از بروز این فاجعه تا حدود زیادی جلوگیری می‌شود.

مشاوره علوفه هیدروپونیک دراصفهان:

شرکت پارس صنعت در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک در اصفهان بخش مشاوره به‌صورت حضوری و آنلاین را دارا می‌باشد و همچنین شما با خرید پکیج صفر تا صد راه‌اندازی علوفه هیدروپونیک می‌توانید از مزایایی مانند، مشاوره رایگان، خرید لوازم و تجهیزات علوفه هیدروپونیک باکیفیت بالا و قیمت مناسب و همچنین آموزش کشت علوفه هیدروپونیک بهره‌مند شوید.

اگر قصد محصولاتی مانند سینی کشت علوفه هیدروپونیک، مه پاش، سازه گلخانه هیدروپونیک و بسیاری از لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای دیگر را دارید، می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
نسرین نیک نژاد
2022-01-07
07:44
No Responses

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *