تهران، شادآباد

سبد خرید

علوفه هیدروپونیک در مازندران

نسرین نیک نژاد
2022-03-02
22:00
No Responses
علوفه هیدروپونیک در مازندران

در چند سال گذشته، آگاهی مردم نسبت به غذاهای ارگانیک به‌شدت افزایش‌یافته است. در سال‌های اخیر انسان‌ها خواهان روش‌های رشد پایدار و آگاهانه کشاورزی و عاری از آفت‌کش‌ها شدند.

استفاده ازآفت‌کش‌ها بسیاری از محصولات کشاورزی را آلوده می‌کند و در نتیجه استفاده این محصولات توسط انسان، بیماری‌هایی نظیر سرطان افزایش می‌یابد. گاهی اوقات محصولات کشاورزی به طور غیر مستقیم به مصرف انسان‌ها می‌رسد مانند علوفه‌ای که توسط دام و طیور مصرف می‌شود و محصولات آنها در سبد غذایی ما قرار می‌گیرد.

علوفه هیدروپونیک

علوفه هیدروپونیک به روش کشت هیدروپونیک پرورش داده می‌شود و مصرف آن برای دام و طیور فواید زیادی دارد. در حال حاضر این روش کشت در بسیاری از شهرها و استان‌های کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این روش حتی در استانهایی که با مشکلات کم آبی روبرو نیستند، نیز می‌توان استفاده کرد.

علوفه هیدروپونیک در مازندران به تولید علوفه‌های ارگانیک و فاقد هرگونه آفت کش منجر می‌شود که مصارف آن برای دام بسیار مفید است. با تولید علوفه هیدروپونیک در یزد، علوفه هیدروپونیک در هرمزگان و … می‌توان دریافت که  این روش کشت را می‌توان در هر منطقه آب و هوایی استفاده کرد.

روش هیدروپونیک چیست؟

هیدروپونیک روشی برای پرورش گیاهان بدون استفاده از خاک است. گیاهان به‌جای بیرون کشیدن مواد مغذی معدنی موردنیاز برای رشد از زمین، تمام مواد مغذی خود را از طریق محلول غذایی که با آب به ریشه‌هایشان می‌رسد، دریافت می‌کنند.

علوفه هیدروپونیک در مازندران

مزایای تولید علوفه هیدروپونیک در مازندران:

 • ارزش غذایی بالا برای دام و طیور
 • زمان رشد کمتر
 • نیاز به آب کمتر
 • عدم استفاده از آفت‌کش‌ها
 • نیروی کار کمتر وکم کردن هزینه حمل‌ونقل
 • حذف هزینه برداشت
 • کاهش تخریب مراتع
 • کاهش تلفات دام در اثر سوء هاضمه و بیماری‌های دامی ناشی از خاک و علوفه
 • کاهش مصرف آنتی بیوتیک‌ها و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات دامی
 • افزایش نرخ باروری در دام
 • افزایش تولید دام

بستر کشت علوفه هیدروپونیک:

گیاهان عمدتاً با سه عنصر اصلی رشد می‌کنند: مواد مغذی ضروری در خاک، آب و نور خورشید. اما در روش هیدروپونیک با حذف خاک و نور خورشید علوفه سبز و تازه با محلول‌های غذایی در آب رشد می‌کنند.

کشت علوفه هیدروپونیک در مازندران در هر جایی می تواند انجام شود؛ از پرورش مجموعه کوچکی از علوفه در آشپزخانه گرفته تا در یک گلخانه بزرگ. افرادی که فضای بیرونی محدود یا بدون فضای باز دارند، مانند ساکنان شهری، آپارتمان نشینان، یا اجاره نشینانی که نمی توانند باغی در فضای باز داشته باشند، رشد هیدروپونیک برایشان بسیار مفید خواهد بود.

بذرهای مناسب برای علوفه هیدروپونیک در مازندران:

بسیاری از انواع بذرهایی که به روش هیدروپونیک به‌خوبی رشد می‌کنند. عبارت‌اند از بذر جو، گندم، ذرت، شبدر، چاودار و …  که می‌توان از آنها در تهیه  علوفه هیدروپونیک برای دام و طیور تهیه کرد.

در میان بذرها، بذر جو از نظر بازدهی و قیمت کاربرد بیشتری دارد. به طور تقریبی می‌توان از هر یک کیلو بذر 7 کیلو علوفه بذر به‌دست آورد.

علوفه هیدروپونیک در مازندران

مشاوره کشت علوفه هیدروپونیک درمازندران:

برای شروع کشت علوفه هیدروپونیک در مازندران با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت می‌توانید از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در مجموعه پارس صنعت بسپارید.

در پکیج صفر تا صد کشت علوفه هیدروپونیک پارس صنعت شما از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب برای علوفه هیدروپونیک و همچنین پشتیبانی دائمی می‌توانید برخوردار شوید.

کارشناسان ما با بهره‌گیری از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه همه‌روزه در خدمت شما عزیزان هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

پارس صنعت در تمام راه در کنار شما می‌ماند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *