تهران، شادآباد

سبد خرید

کشت علوفه هیدروپونیک در کرمانشاه

نسرین نیک نژاد
2022-02-02
18:31
No Responses
کشت علوفه هیدروپونیک در کرمانشاه

یکی از مسائل مورد بحث در سال‌های اخیر برای همه کشورها حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی است. همچنین یکی دیگر از موارد مهم که حفظ آن برای صنعت کشاورزی و دامداری و در واقع زندگی همه انسان‌ها مهم است، حفظ منابع آب است.

بحران کمبود آب چند سالی است کشور عزیزمان ایران را نیز درگیر کرده است و خشکسالی و تخریب دریاچه‌ها و سفره‌های زیرزمینی اکوسیستم بسیاری از مناطق کشور را مانند کرمانشاه از بین برده است.

کمبود آب باعث خشک‌شدن مراتع و کمبود علوفه برای دامداری‌های این شهر شده و اکثر دامداری‌ها را با مشکلات جدی در زمینه تهیه علوفه تازه مواجه کرده است.

مقاله زیر در مورد کشت علوفه هیدروپونیک در کرمانشاه برای حفظ بیشتر محیط‌زیست و رونق بخشیدن به صنعت دامداری در این شهر زیبا می‌باشد.

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک، غذای دام است که با استفاده از هیدروپونیک تولید می شود. هیدروپونیک روشی برای رشد گیاهان بدون خاک و با آب بسیار کم در سیستم هیدروپونیک است.

علوفه هیدروپونیک برای جبران کمبود خوراک دام، خاک و آب استفاده می‌شود. علوفه هیدروپونیک یک رژیم غذایی کنترل شده از طریق اصل هیدروپونیک (آب + مواد مغذی) در یک سیستم علوفه است.

روش کشت هیدروپونیک:

پس از شستن و خیساندن بذرها، دانه‌های شسته شده را در ظرف‌های استاندارد یا همان سینی علوفه هیدروپونیک قرار می‌دهندو در قسمتی به نام تاریکخانه، دور از نور خورشید می‌مانند تا جوانه بزنند.

دانه‌های خیس ‌خورده بعد از نگهداری در تاریکخانه در طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک قرار می‌گیرند و  در آنجا براساس استاندارهای خاصی مانندنوردهی، تهویه و دما بین 7 تا 10 روز تبدیل به علوفه تر خواهند شد.

تمامی مراحل بالا در گلخانه یا کانکس کشت علوفه هیدروپونیک انجام می‌شود.

علوفه هیدروپونیک در گلستان

برخی از لوازم کشت علوفه هیدروپونیک:

  • بستر کشت علوفه هیدروپونیک (گلخانه، کانکس و سالن سرپوشیده)
  • طبقات گلخانه علوفه هیدروپونیک
  • سینی علوفه هیدروپونیک
  • بذر مناسب (جو، گندم، شبدر، چاودار و ذرت)
  •  مه پاش
  • سازه گلخانه هیدروپونیک

فواید کشت علوفه هیدروپونیک در کرمانشاه:

از فواید علوفه هیدروپونیک برای دام باعث افزایش کیفیت گوشت، شیر و سایر محصولات حیوانی می‌شود. تولید علوفه هیدروپونیک در رفسنجان بدون شک راه درستی برای بهبود چشمگیر کیفیت محصولات دامی است.

علاوه بر این، حیوانی که غذای خود را از طریق سیستم علوفه دریافت می‌کند، سالم‌تر است و قدرت باروری بالایی دارند.

سایر فواید علوفه هیدروپونیک:

  • کاهش تلفات دام در اثر سوءهاضمه و بیماری‌های دامی ناشی از خاک و علوفه
  • افزایش سریع‌تر وزن دام
  • بهبود سلامت دام و کم کردن هزینه دامپزشکی
  • سازگاری با سیستم گوارش گاو و گوساله برای جلوگیری از التهاب معده و روده

مشاوره علوفه هیدروپونیک در کرمانشاه:

اگر قصد کشت علوفه  هیدروپونیک در کرمانشاه را دارید، می‌توانید با خرید پکیج صفر تا صد مشاوره علوفه هیدروپونیک پارس صنعت، از ابتدا تا انتهای کار را با خیال راحت به کارشناسان ما در این مجموعه بسپارید.

در این پکیج شما می‌توانید از خدماتی چون مشاوره رایگان، تأمین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کشت علوفه هیدروپونیک، تهیه بذر مناسب جو و همچنین پشتیبانی دائمی برخوردار شوید.

اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای را دارید، می‌توانید همه روزه با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *