تهران، شادآباد

سبد خرید

فروش دستگاه تصفیه هوا در تهران

نسرین نیک نژاد
2022-11-28
22:00
No Responses
فروش تصفیه کننده هوا در تهران

تصفیه‌کننده‌های هوا دستگاه‌های ساده‌ای هستند که از یک فن و یک فیلتر تشکیل شده‌اند. این وسیله یک دستگاه عالی برای کاهش آلرژن‌های موجود در هوا مانند گرده‌ها و هاگ‌های کپک و باکتری‌ها، ویروس‌ها و دودهای آشپزی مورداستفاده قرار می‌گیرند. تصفیه‌کننده هوا یا پاک‌کننده هوا آلاینده‌ها را از هوای محیط سربسته حذف می‌کند و کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می‌بخشد.

در این نوشتار به بررسی این دستگاه و فروش دستگاه تصفیه هوا در تهران از طریق شرکت پارس صنعت می‌پردازیم.

فروش تصفیه کننده هوا در تهران

مزایای استفاده از تصفیه کننده هوا در تهران:

شهر تهران به علت موقعیت جغرافیایی در معرض بادهای شدید قرار ندارد؛ از همین رو به علت آلودگی و وارونگی هوا حتی در فضاهای بسته نیز ذرات آلاینده‌ها بسیار زیاد هستند. همچنین دستگاه تصفیه هوا گردوغبار، باکتری‌ها، آلرژن‌ها و بوهای نامطبوع را از هوای محیط‌های سربسته در شهر تهران حذف می‌کند.

در ادامه به مهم‌ترین کاربردهای دستگاه تصفیه هوا در محیط‌های مختلف می‌پردازیم.

  • مسلماً هر خانه‌ای هر چند هم که تمیز باشد بدون گردوغبار نیست. به طور مثال، وقتی روی بالش‌ها می‌زنید، غبار را در هوا خواهید دید. میزان گردوغبار در خانه، تحت‌تأثیر محل زندگی شما است. اگر نزدیک بزرگراه زندگی می‌کنید، در این صورت شانس بیشتری برای دریافت گردوغبار در خانه خود دارید.
  • مونوکسید کربن و مونوکسید نیتروژن گازهایی هستند که هوای خانه را آلوده می‌کنند. این مواد نه‌تنها هنگام کشیدن سیگار، بلکه هنگام تهیه یک غذای خوشمزه روی اجاق‌گاز نیز پخش  می‌شوند. برای به‌حداقل‌رساندن این مواد مضر باید از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید.
  • گرده‌های موجود در هوا در فصل بهار، باعث ایجاد مواردی مانند سوزش چشم، سرفه و تنگی نفس می‌شود. به همین دلیلی دستگاه تصفیه هوا می‌تواند راه حلی ارائه دهد. یک دستگاه تصفیه هوا با استفاده از یک فیلتر، گرده‌ها را از هوا پاک می‌کند و آن را برای شما تصفیه می‌کند.

عملکرد تصفیه هوا

دو نوع فناوری در دستگاه تصفیه هوا وجود دارد، فعال و غیرفعال. تصفیه‌کننده‌های فعال هوا یون‌های با بار منفی را در هوا آزاد می‌کنند و باعث چسبیدن آلاینده‌ها به سطوح می‌شوند، درحالی‌که واحدهای تصفیه هوای غیرفعال از فیلترهای هوا برای حذف آلاینده‌ها استفاده می‌کنند. تصفیه‌کننده‌های غیرفعال بهتر عمل می‌کنند، زیرا تمام گردوغبار و ذرات معلق به طور دائم از هوا حذف می‌شوند و در فیلترها جمع‌آوری می‌شوند.

فروش تصفیه هوا

انواع تصفیه هوا

دستگاه‌های تصفیه هوا از چندین فناوری برای کاهش آلودگی هوای محیط‌های سربسته استفاده می‌کنند. در ادامه به برخی از این مدل‌ها می‌پردازیم.

  • فیلترهای مکانیکی:

تصفیه‌کننده‌های هوا با فیلترهای مکانیکی تصفیه‌کننده‌هایی هستند که از فن‌ها استفاده می‌کنند تا هوا را از میان شبکه‌ای متراکم از الیاف ریز که ذرات را به دام می‌اندازند عبور دهند. فیلترهای این دستگاه دارای توری بسیار ریز هستند. این  فیلترها HEPA نامیده می‌شوند که می‌توانند 99.97 درصد از ذرات با اندازه معین (0.3 میکرومتر قطر – ذرات معلق در دود و ترکیبات آلی فرار در رنگ‌ها) را جذب کنند.
فیلترهای HEPA می‌توانند ذرات بزرگ‌تر را نیز حذف کنند، از جمله گردوغبار، گرده و برخی از هاگ‌های کپک زمانی که در هوا معلق هستند.

  • فیلترهای کربن فعال:

برخلاف فیلترهای مکانیکی، این فیلترها از کربن فعال برای جذب انواع خاصی از گازها از جمله برخی مولکول‌های ایجادکننده بو استفاده می‌کنند. اما آنها در برابر فرمالدئید، آمونیاک یا اکسید نیتروژن مؤثر نیستند. ازآنجایی‌که فیلترهای کربن فعال با ذرات مبارزه نمی‌کنند، بسیاری از تصفیه‌کننده‌های هوا دارای فیلتر کربن فعال و فیلتر مکانیکی برای جذب ذرات هستند.
فیلترهای کربن فعال سریع‌تر از فیلترهای مکانیکی اشباع می‌شوند و نیاز به تعویض بیشتری دارند تقریباً هر سه ماه یکبار، برخلاف فیلترهای مکانیکی که هر ۶ تا ۱۲ ماه یک‌بار تعویض می‌شوند.

  • دستگاه ازن ساز:

این دستگاه‌ها ازن تولید می‌کنند، مولکولی که می‌تواند با آلاینده‌های خاصی واکنش نشان دهد تا ترکیب شیمیایی آنها را تغییر دهد. مطالعات بررسی شده نشان داده است که سطوح پایین ازن به طور مؤثر آلاینده‌های داخلی را از بین نمی‌برد.
تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که ازن با کاهش عملکرد ریه و افزایش خطر تحریک گلو، سرفه، درد قفسه سینه و التهاب بافت ریه مرتبط است. قرارگرفتن در معرض ازن همچنین ممکن است آسم، آمفیزم و برونشیت را بدتر کند.

  • رسوب‌دهنده‌ الکترواستاتیکی:

در این مدل‌های الکترونیکی، ذرات موجود در هوا به‌گونه‌ای مانند آهنربا به صفحات روی دستگاه یا سطوح مجاور می‌چسبند.

  • دستگاه ضدعفونی کننده فرابنفش:

برخی از دستگاه‌های تصفیه هوا ویروس‌های موجود در هوا، باکتری‌ها و هاگ‌های قارچی را با لامپ‌های UV از بین می‌برند. برخی از باکتری‌ها و هاگ‌ها در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم هستند؛ بنابراین برای عملکرد بهتر، اشعه ماورای بنفش باید به‌اندازه کافی قدرتمند باشد و قرارگرفتن در معرض آن باید طولانی باشد.

تصفیه هوا

کاربرد تصفیه هوا:

دستگاه تصفیه هوا علاوه بر خانه یا محیط کار برای مکان‌های زیر در شهر تهران مناسب است.

ایستگاه‌های متروپایانه­‌های مسافربری و فرودگاه‌ها
بیمارستان­‌هاداروخانه­‌ها
آزمایشگاه‌هاخطوط تولید کارخانه‌ها
آپارتمان­‌های مسکونیآموزشگاه‌ها
مدارسدانشگاه‌ها

خرید تصفیه هوا در تهران:

برای خرید این محصولات می‌توانید از انواع دستگاه تصفیه هوا شرکت پارس صنعت دیدن نمایید. کارشناسان ما در پارس صنعت همه روزه در خدمت شما هستند.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *