تهران، شادآباد

سبد خرید

دستگاه تصفیه‌ کننده هوا برای اتاق نوزاد

نسرین نیک نژاد
2022-11-29
22:42
No Responses
تصفیه کننده هوا برای اتاق نوزاد

همه ما خوب می‌دانیم که مراقبت از کودکان در دوران نوزادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا برخی از ارگان‌های بدنی آنها مانند ریه به‌خوبی شکل نگرفته است به‌خصوص کودکانی که به علت تولد زودرس با مشکلاتی مانند تکمیل‌نشدن دستگاه تنفسی مواجه هستند، نیاز به مراقبت‌های بیشتر دارند.

هوای پاک و تصفیه شده یکی از نیازهای اساسی نوزادان برای رشد و سلامتی بیشتر است که خوشبختانه با دستگاه تصفیه هوا می‌توان به‌خوبی آن را فراهم کرد.

تصفیه هوا برای اتاق نوزاد

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

تصفیه‌کننده‌های هوا دستگاه‌های ساده‌ای هستند که از یک فن و یک فیلتر تشکیل شده‌اند. این وسیله یک دستگاه عالی برای کاهش آلرژن‌های موجود در هوا مانند گرد و غبارها‌، باکتری‌ها، ویروس‌ها و دودهای آشپزی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

            «تصفیه‌کننده هوا یا پاک‌کننده هوا آلاینده‌ها را از هوای محیط سربسته حذف می‌کند و کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می‌بخشد.»

انواع تصفیه‌کننده هوا برای اتاق نوزاد

دستگاه تصفیه هوا انواع مختلفی دارد از پرتابل و جیبی گرفته تا اندازه‌های بزرگ‌تر اما به‌طورکلی می‌توان گفت همه آنها عملکرد یکسانی  دارند و آن ازبین‌بردن آلاینده‌های هوا و ایجاد هوایی پاک و تمیز است.

در این میان اطلاع از انواع درست تصفیه‌کننده هوا برای اتاق نوزاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه به انواع مختلف این وسیله می‌پردازیم.

دستگاه تصفیه هوا برای اتاق نوزاد باید دارای سه مورد زیر باشد:

  •  فیلتر هپا واقعی
  • فیلتر کربن فعال
  • نور UV-C

این سه مورد از اجزای ضروری برای حفظ سلامت کودکان هستند و با کمک آنها می‌توان از انواع آلاینده‌های هوا، ترکیبات آلی فرار و بوهای نامطبوع خلاصی یافت.

همچنین نور UV-C  نیز برای ازبین‌بردن میکروب‌ها، باکتری و ویروس‌ها به‌خوبی عمل می‌کند.

عملکرد اجزای مختلف دستگاه تصفیه هوا برای کودکان:

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم هر دستگاه تصفیه هوا از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است که در ادامه به عملکرد هر یک از آنها می‌پردازیم.

1. فیلتر هپا واقعی

اولین و مهم‌ترین قطعه در دستگاه تصفیه هوا اتاق کودک، فیلتر هپای واقعی است که در ازبین‌بردن آلودگی‌های درون خانه به‌خوبی عمل می‌کنند.

یک فیلتر هپا واقعی می‌تواند 99.97 درصد از ذراتی که تا اندازه 0.3 هستند را از بین ببرد. به‌طورکلی، این قطعه بهترین دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی و آسم وجود دارد.

2. فیلتر کربن فعال

فیلتر کربن فعال به حذف ترکیبات آلی فرار (VOCs) و بوهای نامطبوع از اتاق نوزاد کمک زیادی می‌کند. ازآنجایی‌که VOCها در محصولات تمیزکننده وجود دارند، به همین دلیل در اقلامی مثل لباس، پتو، ملافه و غیره در  اتاق کودکان به‌وفور وجود دارند.

یکی دیگر از مزایای دستگاه تصفیه هوا برای اتاق نوزاد، ازبین‌رفتن بوی بد پوشک است که با قراردادن در کنار سطل پوشک می‌توان به‌راحتی این بوهای نامطلوب را کاهش داد.

نگهداری از دستگاه تصفیه هوا در اتاق کودک

برای بالابردن راندمان وهمچنین طول عمر دستگاه تصفیه هوا لازم است تا نکات زیر رعایت شود:

1. تعویض به موقع فیلترها

2. کارکردن مداوم دستگاه تصفیه هوا( کارکردن مداوم دستگاه تصفیه هوا در تمام طول شبانه روز باعث عملکرد بهتر آن می شود)

3. درب اتاق نوزاد را بسته نگه دارید

تصفیه هوا برای اتاق کودک

دلایل خرید دستگاه تصفیه هوا برای اتاق نوزاد:

از آنجایی که نوزادان، سیستم ایمنی نابالغی دارند و مکانیسم های دفاعی آنها به خوبی توسعه نیافته است در برابر آلودگی هوا آسیب پذیرتر هستند. همچنین نوزادان به علت جثه کوچک بدنی، با سرعت بیشتری نسبت به بزرگسالان تنفس می کنند.

در نتیجه نوزادان با حجم کمی از آلاینده‌ها و آلودگی‌های هوا نسبت به بزرگسالان، در معرض بیماری‌های تنفسی بیشتری قرار دارند. از همین رو می‌توان به اهمیت خرید دستگاه تصفیه هوا برای اتاق نوزاد پی برد.

خرید دستگاه تصفیه هوا:

برای خرید این محصولات می‌توانید با کلیک بر روی کلمه تصفیه هوا از قیمت و مشخصات این محصول دیدن نمایید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *