تهران، شادآباد

سبد خرید
دسته: سنسور های گلخانه ای

کشت هیدروپونیک روشی برای کشت محصولات بدون خاک است که مزایای زیادی مانند کنترل محیط، حفظ منابع آب و کاهش نیروی کار را به همرا دارد. روش کشت هیدروپونیک برای بالا بردن بهره‌وری در کشت با برخی تجهیزات خاصی  همراه است که می‌تواند بر رشد گیاهان در گلخانه هیدروپونیک تأثیر زیادی بگذارد.

گلخانه هیدروپونیک

تجهیزات گلخانه هیدروپونیک با کنترل برخی از نیازهای ضروری گیاهان مانند آب و دما، سرعت رشد آنها را به حداکثر می‌رساند. به طور مثال، PH آب باید در یک نسبت متعادل تأمین شوند، تنظیم دما نیز باید متعادل باشد در غیر اینصورت می‌تواند مشکل‌ساز شود.

سنسور دما و رطوبت چیست؟

سنسورها دستگاه‌هایی هستند که کمیت‌های فیزیکی مانند دما، فشار و رطوبت را به کمیت الکتریکی تبدیل می‌کنند.

انواع سنسورها:

به طور کلی، سنسور اندازه‌گیری دما و رطوبت دو نوع است:

1. سنسورهایی که فقط دما و رطوبت را نشان می‌دهند.

2. سنسورهایی برای اندازه‌گیری دما و رطوبت که دارای عملگر هستند.

تجهیزات گلخانه هیدروپونیک

تفاوت سنسورهای دما و رطوبت:

تفاوت دو نوع سنسور در نوع دوم آن که با عملگر می‌باشد، است. زمانی‌که این سنسور بر اساس دما و رطوبت تنظیم می‌شود اگر از حالت ست شده، تفاوت کند با فرستادن آلارم این تغییرات و تفاوت را نشان می‌دهد و شروع به واکنش نسبت به محیط می کند.

به طور مثال اگر دما در گلخانه هیدروپونیک بالا برود به دستگاه خنک‌کننده فرمان خنک‌کردن محیط را می‌دهد و یا اگر دما پایین‌تر از حد تنظیم شده بود، هیتر شروع به کار می‌کند.

در مورد رطوبت، زمانی که رطوبت کم باشد، سنسورها به دستگاه مه پاش فرمان رطوبت‌رسانی می‌دهند و در صورت رطوبت زیاد تهویه‌ها فعال می‌شوند.

اهمیت سنسور دما و رطوبت:

کنترل دما و رطوبت منجر به رشد گیاهان در گلخانه هیدروپونیک می‌شود. وقتی صحبت از کنترل عواملی برای رشد گیاهان هیدروپونیک در گلخانه‌ها می‌شود.  بررسی دما، رطوبت هوا و  آب در گیاهان هیدروپونیک به طور دائم در گلخانه هیدروپونیک به نظر می‌رسد که کمی سخت باشد درصورتی‌که با استفاده از سنسور اندازه‌گیری دما و رطوبت به‌راحتی می‌توان این کار را انجام داد.

برخی تجهیزات مهم در گلخانه هیدروپونیک:

1. دستگاه ph سنج آب اتو کالیبره

دستگاه PH سنج آب اتو کالیبره، برای سنجش میزان اسیدی یا قلیایی بودن آب  استفاده می‌شود.

دستگاه ph سنج آب اتو کالیبره

 2. دستگاه سختی سنج آب یا TDS متر

دستگاه سختی سنج آب یا TDS متر، میزان نا خالصی و رسوبات آب را مورد بررسی قرار می‌دهد.

دستگاه سختی آب

 3. دستگاه نورسنج یا لوکس متر

برای تست  لامپ‌های رشد و نورهای مصنوعی در گلخانه هیدروپونیک به کار برده می‌شود.

دستگاه نورسنج و لوکس متر

اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات گلخانه‌ای دیگر را دارید، می‌توانید همه روزه با کارشناسان شرکت پارس صنعت با شماره ۰۹۹۳۵۷۰۶۷۴۷ تماس بگیرید.