تهران، شادآباد

سبد خرید

فن سیرکوله مرغداری چیست؟ ⚡

نسرین نیک نژاد
2023-02-04
22:10
No Responses
فن سیرکوله مرغداری چیست

اهمیت فن سیرکوله در مرغداری چیست؟

یکی از سیستم‌های ضروری و جدانشدنی مرغداری‌های صنعتی و دستگاه‌های جوجه‌کشی سیستم تهویه‌مطبوع است. زیرا در صورت عدم توجه به دما، رطوبت، گردش هوا و فشار، صاحبان این کسب‌وکار ممکن است با ضرر و زیان قابل‌توجهی مواجه شوند و بخشی از طیور تلف شود و از بین برود.

مزیت اصلی که با فن‌های سیرکوله در سالن مرغداری افزایش بهره‌وری است؛ زیرا حرکت هوای یکنواخت باعث می‌شود که جریان هوا در همه جای سالن حتی در گوشه‌ها و کف وجود داشته باشد. فن سیر کوله از هوای ساکن مرطوب که بیماری‌زا است جلوگیری می‌کند. با این وسیله، هوا در یک الگوی منظم حرکت می‌کند و به‌صورت عمودی به سمت فن آورده می‌شود و سپس به‌صورت افقی به بیرون پرتاب می‌شود.

عملکرد فن سیرکوله در مرغداری

فن سیر کوله در مرغداری‌ چگونه کار می‌کنند؟

هر سالن مرغداری یک خروجی هوا دارد. دریچه‌های خروجی که به کانال‌های خروجی متصل می‌شوند، هوای داخل مرغداری را به بیرون منتقل می‌کنند. در هر سالن دستگاه فن سیرکوله نیز به طور مستقل نصب می‌شود. همه این دستگاه‌های تهویه‌مطبوع با هم کار می‌کنند تا به طور جداگانه یک‌چرخه دما، رطوبت و دمای ثابت را در این محیط به وجود آورند.

مزایای فن سیرکوله مرغداری

در مرغداری‌ها معمولاً برای رشد جوجه‌ها از دستگاه‌های گرمایشی استفاده می‌کنند. در چنین وضعیتی هوای گرم بالا می‌رود و هوای سرد پایین می‌آید. در این حالت هوای سقف اغلب بسیار بالاتر از دمای کف است، درحالی‌که هدف گرم‌کردن کف سالن مرغداری است.
فن‌های سیر کوله این گرمای باقیمانده را به حرکت درمی‌آورند هوای سطح کف را با به جریان درآوردن هوا، گرم‌تر می‌کنند. به طور خلاصه هدف از نصب فن سیرکوله در سالن مرغداری
هدف دستیابی و حفظ یکنواختی دما در سطح کف سالن مرغداری است.

مزایای فن سیرکوله مرغداری

مشخصات فن سیرکوله

یکی از محصولات مجموعه پارس صنعت، انواع فن‌های سیر کوله مرغداری هستند که در موتورهایی با ابعاد 40، 50 و 60 به فروش می‌رسد. در ادامه به برخی از مشخصات فنی فن‌های سیرکوله می‌پردازیم.

  • دارای پروانه آلومینیومی یا فولادی
  • موتور کم‌مصرف و کم‌صدا
  • قطر موتور فن سیرکوله در اندازه (40-50-60) سانتی‌متر
  • بدنه از جنس استیل
  • قدرت مکش بالا و دمیدن زیاد

متراژ مناسب برای فن سیرکوله

برای محاسبه فن سیرکوله باید به ابعاد فضایی که می‌خواهید آن را نصب کنید توجه کنید. در ادامه باتوجه‌به ابعاد ذکر شده، فن‌های مناسب را در جدول معرفی می‌کنیم:

اندازه فنمتراژ پوشش دهی
فن سیرکوله 40 سانتیمترطول و عرض 9 * 14 و ارتفاع 6 متر
فن سیرکوله 50 سانتیمترطول و عرض 9* 16 و ارتفاع 6 متر
فن سیرکوله 60 سانتیمترطول و عرض 9* 18 و ارتفاع 6 متر

فروش فن سیرکوله 

مجموعه پارس صنعت 3 نوع فن سیرکوله مرغداری (40، 50 و 60 سانتی‌متری) را در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد. جنس پروانه فن از فلزی با رنگ کوره‌ای ساخته می‌شود تا در رطوبت بالا ماندگار باشد. موتور فن سیرکوله پارس صنعت از نوع دمنده و بسته به سفارش مشتری تک‌فاز یا سه‌فاز طراحی می‌شود. توری محافظ فن با رنگ کوره‌ای لعاب داده می‌شود و جنس بدنه فن سیرکوله نیز از استیل ضدزنگ است.

برای خرید این محصول روی کلمه « فن سیرکوله» کلیک کنید تا از قیمت و مشخصات دقیق این محصول مطلع شوید.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *