تهران، شادآباد

سبد خرید

پنکه رطوبت ساز چیست؟

نسرین نیک نژاد
2022-10-30
10:11
3 Responses
پنکه رطوبت ساز چیست

همه چیزهایی که باید در مورد پنکه رطوبت ساز بدانید!

بدون شک اکثر افراد عاشق تابستان هستند؛ هیچ‌چیز مانند وقت‌گذرانی در فضای باز و لذت بردن از  هوای آزاد در تابستان نیست. از طرفی هم، هیچ‌چیز غیرقابل‌تحمل‌تر از گرمای داغ و طاقت‌فرسا تابستان نیست.

متأسفانه هرساله افراد زیادی هستند که تحمل هوای گرم تابستان را ندارند و دچار گرمازدگی می‌شوند. این وضعیت برای کسانی که مجبورند در فضای باز مانند کشاورزان کار می‌کنند بدتر می‌شود. متأسفانه باید بگوییم زمانی‌که گرمای شدید و کمبود رطوبت کنترل نشود باعث کم‌آبی بدن، سکته مغزی و حتی مرگ می‌شود.

امروزه به علت تغییرات آب‌و هوایی، در برخی از مناطق ایران نیز افراد زیادی هستند که در تابستان تحت‌تأثیر گرمازدگی و کم‌آبی بدن قرار می‌گیرند و دچار عوارض ناشی از گرمازدگی می‌شوند. خوشبختانه در سال‌های اخیر گرمازدگی و هوای خشک را می‌توان با نصب پنکه رطوبت‌ساز یا پنکه باغی بر طرف کرد. این تجهیزات در فضای باز مانند مزارع، باغ‌ ها بسیار کارآمد هستند، همچنین افرادی که قصد تفریح در فضای باز در فصل تابستان را دارند نیز می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.

پنکه مه پاش

 

پنکه رطوبت ساز (fan humidifier) چیست؟

همه ما با عملکرد پنکه‌های عادی آشنا هستیم که در برخیاز مواقع برای رهایی از گرما به کار می‌آید. طرز کار این پنکه‌ها به نحوی است که گردش هوای گرم را بیشتر می‌کند و پس به اصطلاح باد گرم را به جریان می‌اندازد. سیستم‌های سرمایشی دیگری نیز مانند اسپیلت گازی هستند اما هم هزینه مصرف انرژی آنها زیاد است و هم در فضای باز قابل استفاده نیستند.

پنکه رطوبت ساز یا پنکه مه پاش وسیله‌ای است که غبار ریز آب از مخزن خود  با کمک جریان هوای پره‌ها رها می‌کند و با  کمک همین پره‌هایش در فضای باز پخش می‌کند. پنکه‌های رطوبت ساز یک وسیله مقرون‌به‌صرفه برای خنک کردن و مرطوب ساختن هوا در فضای بازهستند.

مهم‌ترین مزیتی که این محصولات را از فن‌های ساده متمایز می‌کند، امکان استفاده از آنها در فضای باز  و در فصل گرما است. دستگاه‌های پنکه رطوبت ساز در ایجاد دمای مناسب برای محیط کار، تراس، پاسیو  و  غیره بسیار مؤثر هستند.

عملکرد پنکه رطوبت ساز چگونه است؟

پنکه رطوبت ساز با قطعاتی باکیفیت بالا طراحی می‌شوند؛ پمپ فشارقوی آنها از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و مجهز به یک سیستم فیلتراسیون مستقل برای آب هستند. این پمپ‌ها قطرات آب را به‌اندازه  10 میکرون می‌کنند که در تماس با هوا تبخیر می‌شوند، به همین دلیل بر روی زمین رطوبت باقی نمی‌ماند.

ناگفته نماند که پنکه‌های رطوبت ساز را می‌توان هم در فضای بسته هم استفاده کرد زیرا از طریق فرایند مه پاشی که دارند، هیچ‌گونه رطوبتی که به فضا آسیب بزند، نخواهند داشت. مه تولیدشده در این دستگاه بلافاصله پس از تماس با هوا تبخیر می‌شود  و محیط  را حتی در گرم‌ترین روزهای سال، خنک و خشک نگه می‌دارد.

پنکه مه پاش چیست

کاربرد پنکه رطوبت ساز

پنکه‌های رطوبت ساز علاوه بر خنکی محیط، می‌توانند برای ایجاد جلوه‌های بصری زیبا نیز استفاده شوند. این وسیله برای تالارها، رستوران‌ها  بسیار مناسب است زیرا می‌تواند مناظر زیبایی را ایجاد کنند.

همچنین پنکه مه پاش برای کار کردن افراد در فضای باز، باغ‌ها و مزارع بسیار ایدئال هستند. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را برای یک سیستم خنک‌کننده بزرگ خرج کنید، یک پنکه مه ساز برای شما بهترین گزینه است.

خرید پنکه رطوبت ساز

پنکه رطوبت ساز مانند سایر سیستم‌های مه‌ پاش با آب و انرژی الکتریکی کار می‌کنند، با این تفاوت که قابل‌حمل هستند و شما می‌توانید این دستگاه  را در هرجایی که بخواهید ببرید، در واقع نیازی به نصب یا تجهیزاتی مانند لوله‌کشی ندارد. در این دستگاه آب از طریق یک پمپ به نازل‌های مه پاش می‌رود و سپس در هوا پخش می‌شود. این عملکرد باعث خنک‌کردن فضا و رطوبت رسانی در مجاورت دستگاه می‌شود.

حال که به مزایا و عملکرد دستگاه پنکه رطوبت ساز پی برده‌اید، وقت آن رسیده که یکی از آنها را برای خود بخرید تا از عملکرد بی نظیرش در فصل تابستان و یا آب و هوای خشک بهره‌مند شوید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنکه رطوبت ساز و یا اطلاع از قیمت‌های آن با کلیک بر روی کلمه رطوبت ساز التراسونیک به صفحه خرید محصولات رطوبت ساز در سایت پارس صنعت مراجعه نمایید.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مقالات مرتبط

3 پاسخ

  1. سلام پنکه رطوبت ساز قیمتش چنده و برای شرکت می خوایم خوب هست؟

    1. سلام خانم صادقی ایام به کام خانم صادقی عزیز قیمت پنکه رطوبت ساز بنا به متراز فضا یی که شما برای خنک کردن میخواهید متغییر است

    2. سلام خانم صادقی ایام به کام خانم صادقی عزیز قیمت پنکه رطوبت ساز بنا به متراز فضا یی که شما برای خنک کردن میخواهید متغییر است و در مورد اینکه کاراییش چگونه است وبرای استفاده در شرکت چون فضا بسته است احتمال خیس شدن زمین وجود دارد با توجه به موضوع خرید را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *